Süs Havuzları, Göl ve Gölet Temizliği

Süs havuzlarının temizlik ve dezenfeksiyonu toplum sağlığı için oldukça önemlidir. Temizlenmeyen havuz yüzeyinde zamanla sudaki kalsiyum ve magnezyum iyonlarından kireç oluşumu başlar ve suyun mikrobiyal kirliliğinden ötürü yosunlaşma görülür.

Estetik bir görüntü olması için tercih edilen bu havuzlar zamanla kötü koku ve görüntü oluşturduğu ve hastalık yapıcı mikroorganizmaları yaydığı için sorun kaynağı haline dönüşmektedir. Bu durumun oluşmasını önlemek amacı ile bu havuzların belli aralıklarla fiziksel olarak temizlenmesi ve dezenfeksiyonunun gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Bu durum göl ve göletler içinde geçerlidir. Yapay göletlerde zamanla oluşan yosunlaşma; suyun yeşil renk almasına, dip kısımlarında bu yosunların çökerek çürümesine ve bataklık haline dönüşmesine neden olur. Suda oluşan bu çürüme oksijensiz ortamda gerçekleştiği için koku problemini de beraberinde getirmektedir.

Göl, gölet ve süs havuzlarında uygulanan arıtma yöntemleri ile sudaki alg oluşumu ve koku problemi tamamen giderilir. Aynı zamanda su yüzeyinde sivrisinek ve benzeri böceklerin yumurtlamaları da önlenmiş olur.

Havuz ve yapay göletlerde Temizlik ve Dezenfekte, Membran montajı ve Su arıtımı alanlarında firmamız hizmet vermektedir.