Su Yumuşatma Sistemleri

Yumuşatma üniteleri, tesisat ve ısıtıcılı cihazlarınızın kireçlenmelere karşı korunması, suyunuzun iyi bir lezzet ve yumuşaklığa ulaştırılması amacıyla kullanılmaktadır.Bu amaçla gerçekleştirilen yumuşatma işlemi de, sudaki kalsiyum ve magnezyum iyonlarının sebep olduğu sertliğin, katyonik reçine kullanılarak ortadan kaldırılması işlemidir.
2,0 m3/saat kapasiteye kadar kabinli , 200 m3/saat kapasiteye kadar ise ayrık sistem olarak dizayn edilirler.
Yumuşatma üniteleri ;
  • Zaman Kontrollü
  • Volümetrik Kontrollü
  • Sertlik Kontrollü
gibi üç farklı şekilde kontrol edilmektedir.
Tüm ünitelerimiz gerekli ters yıkama ve rejenerasyon işlemlerini insan müdahalesine gerek duymadan tam otomatik olarak yapmaktadır. Sertlik giderimi iyon değişimi metodu ile gerçekleşen sistemlerimiz, mineral tankı, sodyum formunda katyonik reçine, kontrol vanası ve tuz tankından oluşmaktadır.
Su Yumuşatma Sistemleri
Su Yumuşatma Üniteleri; 24 saat kesintisiz yumuşak suya ihtiyaç duyan prosesler için düşünülmüştür. Hacim kontrollü ve isteğe bağlı sertlik kontrollü olarak çalışan üniteler sertlik ve debi değerlerine göre hesaplanan tonlarda ters yıkamaya geçer ve reçine NaCl vasıtasıyla rejenere edilir. Tandem sistemlerde rejenerasyon tam gerektiği anda yapıldığından reçine yıpranması ve fazla tuz tüketimi önlenmiş olur. 50 m3/saat debi üzerindeki sistemlerde hidrolik ve pnömatik çalışabilen diyafram vana grupları ve galvaniz tanklar kullanılmaktadır.