Teras Isı ve Su Yalıtımı

Teras alanların şap uygulaması öncesinde kullanılan klasik sistem su ve ısı yalıtımı uygulamalarının, malzeme veya kötü işçilikten kaynaklı nedenlerden yetersiz kaldığı bilinen bir gerçektir. Poliüretan Sprey Köpük ile gerçekleştirilen ısı-su yalıtımı uygulamaları hızlı, etkin ve tasarrufludur.

Sprey poliüretan uygulamalarında mekânların, cephe izolasyonundan sonra teras izolasyonunda çok iyi sonuçlar vermektedir. En üst katta ikamet eden bina sakinleri kışın soğuktan, yazın sıcaktan ve tavan akıntılarından şikâyet ederler. Sprey poliüretan bu sorunları tamamen çözmektedir. Tek parça uygulama sayesinde ısı köprüleri oluşturmaz, teraslarda soğuk, sıcak ve çatı akıntısı gibi sorunlardan tamamen kurtulmasını sağlar.


Uygulama Şekli

  • Zemin bütün oynak malzeme, toz ve rutubetten temizlenir.
  • Beton yüzeyine  sprey poliüretan yeterli kalınlıkta uygulanır. 
  • Daha sonra sprey poliüretan üzerine istenilen kalınlıkta beton şap uygulanabilir. 
  • Uygulanan alan sıkça kullanılan bir mekan değilse çakıl serilebilir veya koruyucu ultraviyole boya ile boyanabilir.

Teras  Yalıtımı Nasıl Uygulanır: 

Teras  alanlarının ısı-su yalıtımı uygulamalarında Poliüretan Sprey Köpük uygulaması;   yüksek basınç altında özel sprey tabancası ile yüzeye püskürtme olarak  uygulanmaktadır. Poliüretan Köpük Sprey sonrasında uygulanan poliüretan esaslı,  UV dayanımlı, yüksek esneme kabiliyetine sahip, tek veya çift bileşenli POLYUREA ile ekyersiz kaplanan teras  alanlarının ısı ve su yalıtımı sağlanmış olur. Su ile temasında bozulmaz ve uygulandığı yerden ayrışmaz. Asit, baz ve tuzlu ortamlara dayanıklıdır. Püskürtme Poliüretan Sprey Köpük bakteri ve haşere barındırmaz, koku yapmaz, çürümez, uzun ömürlü ve çevre dostudur.