Gizli Dere Su Yalıtımı

Gizli dere, çatı örtüsünün üzerine yağan yağmur ve kar suyunu toplayarak iniş borularına kanalize etmeye yarayan oluk biçiminde ki dere benzeri kanallardır. Gizli dere su yalıtım uygulamaları, çatı sistemlerinin izolasyonunda ki en önemli uygulamalardan biridir.

Gizli dere su yalıtımında en çok yaşanan sorun, köşe, kenar ve dip noktalarda yaşanan akıntı problemidir. 

Gizli dere su yalıtım uygulamalarında verimli bir çözüm sağlamak için en önemli faktörlerden biri zemin hazırlığıdır. Gizli dere yüzeyinde su birikintisi olmaması gerekmektedir. Bu sebeple köşe noktalara yapısal tamir harcı ile pahlanması veya pah bandı kullanılarak pah uygulaması yapılmalıdır. Gizli dere su yalıtımı öncesinde, yağmur suyunun birikme yapmadığını test edilmelidir. 

Gizli dere su yalıtım uygulamalarında; Uygulama alanının zorluğu, fazla detaylı olması.. gibi sebepler işçilik hatalarından kaynaklı su yalıtım problemlerine yol açmaktadır. Aynı zamanda Gizli derelerde yapılacak yalıtım, güneşin zararlı UV ışınlarına ve sert atmosfer koşullarına dayanıklı olmalıdır. Kullanılacak malzeme, sıcak-soğuk farklarından dolayı uygulandığı zeminde meydana gelecek hareketleri karşılayacak kadar da elastik yapıda olmalıdır.

Çatı gizli dere izolasyonu farklı malzemelerle ve farklı tekniklerle gerçekleştirilebilen bir işlemdir. Önemli olan uygulama yapılacak yüzeyin cinsi, uygulama zamanı, hava durumu.. gibi fiziki durumlara göre seçilecek en uygun yöntemin belirlenmesidir.

Gizli dere izolasyonu kristalize sürme izolasyon, poliüretan esaslı su yalıtım ürünleri, likit membran, sürme esaslı su yalıtımı ve bitümlü membran ile bohçalama tekniği gibi çok sayıda farklı su yalıtım ürünleri ve teknikleri kullanılarak çözüm sağlanabilir. 

Su yalıtım uygulaması yapılan gizli derelerde uzun ömürlü ve çözüm odaklı bir yalıtım sistemi sağlanması adına Uzman kadromuzla sizlere en iyi hizmeti vermek için ücretsiz keşif hizmeti vermekteyiz.