Su Sebilleri Dezenfektesi

Su sebillerinde mikroorganizmaların oluşması, laboratuvar ortamında uygun kültürde oluşmasından daha kolay ve çabuktur. Su sebillerindeki suyu içtiğimiz için, bu suyun dezenfekte edilmesi özellikle önemlidir.

O3(Ozon) oda sıcaklığında renksiz, karakteristik kokusu olan bir gazdır. Çok güçlü okside etme ve çok etkili dezenfekte etme özelliği sayesinde , Dünya çapında içme suyu sağlayan arıtma tesislerinde, su sebillerinde, gıda depolama alanlarında mikrop öldürücü olarak kullanılır.

Özellikle su sebilini dezenfekte etmekte OZONLAMA en güvenilir, en hijyenik sonuçları vermektedir,

Çünkü;

  • Uygulandığı miktara bağlı olarak bir süre sonra kendiliğinden yok olup havaya karışır.
  • Su sebiliniz içerisinde kendisinden kaynaklı en küçük bir kalıntı, koku, tad, mekanik artık, kimyasal madde bırakmaz.
  • Dezenfekte etme oranı kimyasal dezenfektanlara göre çok çok fazladır.
  • Doğru oranda kullanıldığında Su sebilinizin dostudur; hava alma siboplarının, sıcak su ayıraç tapalarının düzgün çalışmasını, su sebili plastik parçaları üzerindeki tortuları giderir, hatta tortular yüzünden düzgün çalışmayan parçaların normal çalışmasına yardımcı olur.
  • Su makinanızı Mekanik temizlemenin ötesinde tam olarak dezenfekte ettiğinden; sıradan temizliklerden daha sonra hemen tekrarlayabilen, yosunlaşma, spor oluşumu, kist, bakteri ve virüslerin tam olarak yok edilmelerini sağlar. Yeniden oluşmaları daha uzun sürer. Su makineniz daha geç kirlenir.
  • Su makinenizde normal kullanımda zamanla oluşabilen; kötü kokuları, suyun tad değişikliğini engeller.

Toplu yaşama (evler, villalar, apartmanlar) ve çalışma alanlarında (bankalar, hastaneler, okullar, askeri tesisler) kullanılan su sebillerinin kullanım sıklığına bağlı değişkenlik göstermekle birlikte ortalama 3 ayda bir periyodik olarak ozonlama yapılarak dezenfekte edilmeleri gerekmektedir.

İSDAŞ; Periyodik dezenfeksiyon ihtiyaçlarınız için, uzman ekibiyle hizmetinizdedir.